top of page
santaka.png
elementai3.png

Santaka Live

Lietuva

  • ig
  • www

06.30 Penktadienio vakaras
Pergalės plieno perdirbimo gamykla, Kaunakiemio g. 5

Mokamas renginys

Santaka – Manfredo Bajelio ir Marijaus Aleksos kolaboracija. Manfredas yra esminė Lietuvos elektroninės muzikos figūra, prodiuseris, tarptautiniu mastu pripažintas didžėjus bei Radio Vilnius vadovas. O Marijus Aleksa – viename žanre neužsidarantis būgnininkas ir muzikos prodiuseris, kuris pastarąjį dešimtmetį praleido turuodamas ir grodamas studijose su šiuolaikinio džiazo gigantais – „Joe Armon Jones“, „Ashley Henry“, „Bill Laurance“, „China Moses“ ir kitais.

 

Gimtajame Vilniuje 2020 m. Marijus ir Manfredas kaip duetas po pseudonimu „Santaka“ pradėjo kartu kurti muziką. Kolaboracija gimė iš bendros meilės 8-to dešimtmečio elektroninės muzikos skambesio, džiazo bei avangardo muzikos mišinių. Jeigu tiksliau – mišinių, tokių kaip Miles Davis „Bitches Brew“ ar Don Cherry albumų.

 

Duetas sako, kad Santaka – bendras projektas, prasidėjęs nuo pašnekesių apie muziką, kuris ilgainiui leido abiems herojams suvokti, kad abudu eina labai panašiais keliais. John Cage yra pasakęs: – „Two people making the same kind of music is one music too many“. Jie apie tai padiskutavo ir sujungė jėgas.

 

Pirmasis jų leidinys „No Rivers Here“ (Byrd Out, 2022 m.) gavo „BBC Radio 1“ paramą – vedėjas Benji B klausytojams pristatė dueto painius garsus ir perkusyvias tekstūras.

 

„Džiaugiamės galėdami surengti savo debiutinį pasirodymą Kaune, nes būtent čia ir gimė mūsų projekto pavadinimas bei koncepcija. Pirmuosiuose dviejuose mūsų įrašuose susilieja 15 skirtingų muzikantų – kai kurie iš jų birželio mėnesį prisijungs prie mūsų AUDROJE.“

bottom of page