top of page
mamiko ir severija.png
elementai3.png

M. Žilinsko galerija, Nepriklausomybės a. 12

Mamiko Motto yra leidybos kompanijos GASS įkūrėja ir pagrindinis idėjinis vedlys. Kompozitorė, garso menininkė ir muzikos prodiuserė pirmą kartą sužibėjo tarptautiniame lygmenyje dėl savo įnašo į dabar pasaulinės internetinės radijo stoties NTS kūrimą, kurią kritikai vertina už kokybiškas žymias laidas.

Mamiko Motto pelnė pripažinimą kaip nuomonės formuotoja ir muzikos prodiuserė, dirbanti kino, mados ir aukštos kokybės renginių srityse, ir toliau kelia savo reputaciją kuruodama darbus skaitmeninėse ir dailės srityse. Ji buvo pripažinta turinti "skonį naujai muzikai, kuri keičia taisykles" (The Fader) ir "nuolat atrandanti užmirštus įrašus ir nepakankamai pripažintus atlikėjus" (Dazed and Confused). Ji yra išleidusi muziką su WARP Records ir Big Dada kaip Wednesday Nite, ir svarbiu įnašu prisidėjo prie Amada kompiliacijos, išleistos All City Records. GASS projekte idėjos ir aistros, kurios visada vedė jos muzikos ir garso požiūrį, dabar skatina jos darbą su menais ir technologija, kuriant naujas galimybes kūrybinei bendradarbiavimui - su visada linkstančia į ateitį vizija.

Mamiko taip pat žinoma dėl savo muzikos ekspertizės ir įvairiapusės kuravimo bei mišinimo skirtingų stilių, kurie kuria garsinius pasakojimus, kurie perkeldami auditoriją, ar tai būtų muziejus, intymus renginys ar super klubas.

Jos turi didelius kino muzikos, džiazo fuzijos, hip-hopo, disko, house'o ir techno žinių bagažą, jas sumaišydama su meistriškumu, kuris gali nustebinti ir džiuginti bet kokioje aplinkoje per gilų ryšį su savo auditorija.

Severija Inčirauskaitė-Kriaunevičienė (g. 1977 m.) – viena ryškiausių  šiuolaikinės lietuvių tekstilės kūrėjų, gerai žinoma ir tarptautinėje meno arenoje. Menininkė yra baigusi tekstilės studijas ir įgijusi VDA Meno licenciato laipsnį. Originalus mąstymas ir kūrinių atlikimo technika Severijai atnešė platų tarptautinį jos kūrybos pripažinimą. Ji yra įvertinta reikšmingais apdovanojimais – 2020 m. buvo įteikta Lietuvos Vyriausybės kultūros ir meno premija už svarbų indėlį į Lietuvos kultūros ir meno sritį, nuolatos kviečiama dalyvauti ir kuruoti tarptautines šiuolaikinio meno parodas, taip pat pristatyti kūrybą tarptautinėse konferencijose. Jos darbų yra įsigiję reikšmingi meno ir dizaino muziejai. Savo kūrybą menininkė yra eksponavusi greta tokių žinomų vardų, kaip Andy Warhol, Joseph Boys, Jeff Koons, Erwin Wurm, Marina Abromovič, Damien Hirst, Jenny Holzer, Banksy ir kitų.

Severija Inčirauskaitė – Kriaunevičienė taip pat yra parodų ir projektų kuratorė, leidinių sudarytoja. Nuo 2009 – iki 2019 metų vadovavo VDA Tekstilės-galerijai „Artifex“, kuri savo pristatomų menininkų ir jų parodų kokybe reikšmingai prisidėjo prie Lietuvos meno lauko formavimo. Savo kūrybine patirtimi Severija dalinasi su jaunaisiais kūrėjai – nuo 2005 m. dėstydama VDA Tekstilės katedroje (nuo 2016 m. - VDA “Tekstilės meno ir dizaino” katedros docentė, nuo 2021 – katedros vedėja). O taip pat reguliariai yra kviečiama kūrybine/pedagogine patirtimi dalintis kituose universitetuose: Kingstono Universitete (Londonas), Royal College of Art (Londonas), Ecole des Arts Decoratifs (Paryžius), Academy of Design and Crafts/University of Gothenburg HDK (Švedija), Kinijos meno akademijoje (Hangzhou, Kinija), Estijos meno akademijoje (Talinas), Latvijos meno akademijoje (Ryga), Ecole Superieure D’Art de Clermont Metropole (Prancūzija). Nuo 2018 metų yra Tarptautinio didžiausio tekstilės tinklo ETN (European Textile Network) narė.

bottom of page