07-02, št

|

Kaunas

MMLAB: Teatralizuota ekskursija „We stand for...!"

Tickets are not on sale
See other events
MMLAB: Teatralizuota ekskursija „We stand for...!"

Laikas ir vieta

07-02 14:00 – 20:00

Kaunas, Kaunas, Lithuania

Apie renginį

Vyksta atranka į teatralizuotos ekskursijos „We stand for...!” kūrybines dirbtuves.

Protestas – socialinis reiškinys, politinių pareiškimų įrankis ir būdas perduoti savo pranešimą. Menas jame – neatsiejama tokių susibūrimų dalis, kadangi visais laikais kultūra turėjo milžinišką poveikį protesto išraiškos priemonėms. Pastaraisiais 2020 ir 2021 metais Lietuvoje vyko ypač daug garsiai nuskambėjusių mitingų, piketų, susirinkimų. Būtent iš nūdienos aktualijų kyla poreikis pokalbiams apie mitingo kultūrą ir performatyvias menines protesto akcijas.  

„We stand for...“ projekte birželio 27 – liepos 2 dienomis scenos menininkai ir tyrinėtojai sieks išgirsti problemas, kurias jauni žmonės junta savo kasdienybėje ir tapti tarpininkais tarp idėjos, miesto bei jauno žmogaus. Kūrybinių dirbtuvių, truksiančių šešias dienas, metu 10-12 klasių moksleiviai susipažins su urbanistikos, miesto istorijos, performanso kultūros pagrindais ir, grupėse ieškodami tinkamų meninės raiškos formų, taps „We stand for...“ autoriais, kurių darbai paskutinę dirbtuvių dieną bus viešai pristatyti Kauno erdvėse. 

Šiuo procesu tikimąsi surasti jauną balsą, kuris, gebėdamas atsirinkti tinkamas priemones, sukurtų savo originalų kelią į protestą. Su moksleiviais projekto metu bendraus teatro profesionalai Uršulė Bartoševičiūtė, Gediminas Rimeika, Aistė Zabotkaitė ir kiti.  Gatvės tampa jaunų žmonių idėjas išklausančia vieša erdve, kurioje jie neišvengiamai konfrontuoja su miestu, visuomene, status-quo. Kaip savo idėjas reprezentuoti pasitelkiant menines formas, kaip pasinaudoti miestu kaip scena, kaip išgryninti už ką ir prieš ką yra stovima, kaip žinoti savo teises, laisves ir pareigas išlieka svarbiausiais projekto klausimais.  

10-12 klasių moksleivių registracija į projektą vyksta čia: https://bit.ly/3KAToT4